Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy
Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

 

 

 

Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy

w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

w Warszawie

W naszej szkole od ubiegłego roku w ramach unijnego programu Erasmus plus w klasach 1-3 realizowany jest projekt zatytułowany "Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy". Celem naszych działań jest poszukiwanie takich metod i narzędzi, które z jednej strony są atrakcyjne dla współczesnego młodego człowieka, a z drugiej pomagają kształtować postawę odpowiedzialności za środowisko naturalne, w którym żyjemy. Dlatego też w projekcie położyliśmy nacisk na pracę "poza ławką" oraz wykorzystanie technologii.

W czasie trwania projektu pięciu nauczycieli pojechało na szkolenia do różnych europejskich krajów, gdzie szukali inspiracji oraz pomysłów, którymi potem dzielili się z innymi, a także wykorzystywali w ramach zajęć z uczniami.

W ramach projektu kupione tablety, z których uczniowie korzystają w czasie lekcji. Podczas zajęć zatytułowanych "Witaj w szkole!" dzieci pracowały w grupach nad różnymi zadaniami, wykorzystując do tego celu tablety.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego projektowego bloga.

https://otwieramyglowy.wordpress.com/

 

  

Aktualności

Integracja klas 1 z klasami 3

19 wrzesień 2018

We wtorek 18 września uczniowie klas pierwszych i ich opiekunowie z klas trzecich integrowali sie podczas wspólnych zabaw przygotowanych przez wychowawców i Kingę Przekwas. Ponadto trzecioklasiści przygotowali niespodziankę dla swych...

Fabryka lemoniady klasy 3

12 wrzesień 2018

Klasa 3A dzisiaj od podstaw przygotowywala zdrowa i pyszna lemoniade.Kazda byla inna w smaku.Wszystkie bardzo dobre:)   Anna Gawel - Furmaniak, Anna Talaga

"Twardy orzech do zgryzienia, czyli o poprawności użycia związków frazeologicznych"

12 wrzesień 2018

Warsztaty klasy 7b w MDK Muranów "Twardy orzech do zgryzienia, czyli o poprawności użycia związków frazeologicznych".

Projekt Erasmus+ w szkole STO nr 2

09 wrzesień 2018

Z radością informujemy, że dzięki dobrej współpracy naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych szkół partnerskich, rozpoczynamy kolejny projekt europejski Erasmus Plus. Potrwa on do czerwca 2020 roku. Tytuł projektu to „Kształtowanie świadomości...

Język angielski

02 wrzesień 2018

     W naszej szkole uczniowie mają możliwość zdawania egzaminów Cambridge kończąc poszczególne etapy edukacyjne. Chętni uczniowie klasy III szkoły podstawowej  podchodzą do egzaminu Starters, uczniowie klasy VI do egzaminu PET...

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019

25 sierpień 2018

3 września 2018r.(poniedziałek)o godz. 9.00 zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19, które odbędzie się w Parku Henrykowskim. W tym dniu do godziny 12.00 uczniowie mają zajęcia z wychowawcami w klasach.Opieka...

Młodzi Szachiści

25 sierpień 2018

  516 - „Młodzi Szachiści” – cykl turniejów szachowych dla uczniów w wieku 7-15 lat                               ...

PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE

25 sierpień 2018

Pierwszy dzień w szkole nie musi wiązać się ze stresem dziecka i rodziców. Odpowiednie przygotowanie może pomóc w odnalezieniu się w nowym środowisku. „Pojawia się pytanie,  w jaki sposób przygotować...