Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy
Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy


 

Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy

w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

w Warszawie

W naszej szkole od ubiegłego roku w ramach unijnego programu Erasmus plus w klasach 1-3 realizowany jest projekt zatytułowany "Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy". Celem naszych działań jest poszukiwanie takich metod i narzędzi, które z jednej strony są atrakcyjne dla współczesnego młodego człowieka, a z drugiej pomagają kształtować postawę odpowiedzialności za środowisko naturalne, w którym żyjemy. Dlatego też w projekcie położyliśmy nacisk na pracę "poza ławką" oraz wykorzystanie technologii.

W czasie trwania projektu pięciu nauczycieli pojechało na szkolenia do różnych europejskich krajów, gdzie szukali inspiracji oraz pomysłów, którymi potem dzielili się z innymi, a także wykorzystywali w ramach zajęć z uczniami.

W ramach projektu kupione tablety, z których uczniowie korzystają w czasie lekcji. Podczas zajęć zatytułowanych "Witaj w szkole!" dzieci pracowały w grupach nad różnymi zadaniami, wykorzystując do tego celu tablety.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego projektowego bloga.

https://otwieramyglowy.wordpress.com/

 

  

Aktualności

„ MIKOŁAJKOWE ZAWODY SPORTOWE”

12 grudzień 2017

 5 grudnia  na terenie naszej szkoły odbyły się „Mikołajkowe zawody sportowe klas 1-3”. Dzieci brały udział w zawodach drużynowych – wyścigach rzędów. Uczniowie uczestniczyli w szeregu konkurencji sprawnościowych spośród których...

Debata w ramach Projektu Czytelniczego

11 grudzień 2017

W ramach PROJEKTU CZYTELNICZEGO uczniowie klasy III gimnazjum przeprowadzili debatę na temat książek papierowych i elektronicznych.  Świat się zmienia. Wiele rzeczy odchodzi do tzw. lamusa, gdyż wypierają je coraz to...

Edukacja zdrowotna

11 grudzień 2017

W ostatnim tygodniu listopada 2017r. W ramach zajęć Wychowania fizycznego odbyły się lekcje Edukacji zdrowotnej w klasach 1-3. Tematy zajęć: Hartowanie organizmu i zapobieganie przeziębieniom, podejmowanie aktywności ruchowej bez względu...

Mikołaj w klasach 2

07 grudzień 2017

6 grudnia rano w bardzo grzecznych klasach drugich pojawił się niezwykły gość- MIKOŁAJ. Zachwycił dzieci swoim poczuciem humoru i jak na swój dojrzały wiek sprawnością fizyczną. Ze swojego magicznego worka...

Razem na bieguny

07 grudzień 2017

Razem na bieguny ... to cytat z dziennika podróżnika Marka Kamińskiego. Uczniowie klasy 5b z zainteresowaniem słuchali opowieści o podróżniku i niepelnosprawnym chłopcu Janku Meli, który zdobywał bieguny chociaż nie...

Program Dnia Otwartego

05 grudzień 2017

9 grudnia 2017 r. 10.00 – 13.00 11.00 - Spotkanie z Zarządem i Dyrekcją szkoły w sali widowiskowej. W trakcie zwiedzania szkoły zapraszamy: na słodki poczęstunek do kawiarenki (parter) do...

Kiermasz Świąteczny

30 listopad 2017

5 grudnia od godziny 16.30 do 18.30 w naszej szkole został zorganizowany kiermasz świąteczny, w tym roku zebraliśmy 4640,20 gr. Datki przeznaczymy na środki dydaktyczne wspomagające rozwój: uczenie się, myślenie,...