Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy
Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy 

Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy

w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

w Warszawie

W naszej szkole od ubiegłego roku w ramach unijnego programu Erasmus plus w klasach 1-3 realizowany jest projekt zatytułowany "Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy". Celem naszych działań jest poszukiwanie takich metod i narzędzi, które z jednej strony są atrakcyjne dla współczesnego młodego człowieka, a z drugiej pomagają kształtować postawę odpowiedzialności za środowisko naturalne, w którym żyjemy. Dlatego też w projekcie położyliśmy nacisk na pracę "poza ławką" oraz wykorzystanie technologii.

W czasie trwania projektu pięciu nauczycieli pojechało na szkolenia do różnych europejskich krajów, gdzie szukali inspiracji oraz pomysłów, którymi potem dzielili się z innymi, a także wykorzystywali w ramach zajęć z uczniami.

W ramach projektu kupione tablety, z których uczniowie korzystają w czasie lekcji. Podczas zajęć zatytułowanych "Witaj w szkole!" dzieci pracowały w grupach nad różnymi zadaniami, wykorzystując do tego celu tablety.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego projektowego bloga.

https://otwieramyglowy.wordpress.com/

 

  

Aktualności

Części ciała po angielsku

12 luty 2018

W tym tygodniu w klasach pierwszych uczymy się nazw części ciała po angielsku. Odrysowujemy sylwetkę, wypełniamy ją swoimi pomysłami, przyklejamy słowa po angielsku, a potem wynik naszej pracy prezentujemy przed...

„Ortografia na medal”

08 luty 2018

 3 lutego 2018 r. odbył się w siedzibie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy dzielnicowy etap konkursu „Ortografia na medal” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty...

Biblioteka

08 luty 2018

Z ogromną przyjemnością zawiadamiamy, że biblioteka szkolna jest beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasze fantastycznie elastyczne regały przyjęły 713 nowych woluminów. Nowości to nie tylko lektury, książki dla dzieci i młodzieży,...

WOŚP

04 luty 2018

Szanowni Państwo !!!!14 stycznia Społecznej Szkole Podstawowej numer 2 STO i Społecznym Gimnazjum numer 333 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy był bardzo ekscytujący i pełen emocji. Z ogromną radością pragniemy poinformować,...

Kukiełkowa inscenizacja "Chicken Licken Story"

11 styczeń 2018

Kukiełkowa inscenizacja "Chicken Licken Story" w oryginalnej wersji językowej. Język angielski w klasie 4ab.  

Bezpieczne ferie

10 styczeń 2018

 „Bezpieczne ferie” - zajęcia z Borsukiem   W naszej szkole w dniu 4 stycznia 2018 r. dla klas 0-3 odbyło się spotkanie, na którym pani aspirant Komisariatu Policji Warszawa Białołęka...

Lekcje projektowe z j.angielskiego w klasach trzecich.

08 styczeń 2018

Przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły sie lekcje projektowe z j.angielskiego w klasach drugich. Jednego dnia dzieci bawiły sie w sklep, kupowały warzywa i owoce po angielsku.   Drugiego dnia uczniowie...

Jasełka klasy 2 A

22 grudzień 2017

Jasełka klasy 2A