Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy
Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

 

                     

 

w SSP nr 2 STO oraz SG nr 333 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

Nie od dziś wiadomo, że czytanie to jeden z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka. Pobudza wyobraźnię, otwiera umysł, wzbogaca słownictwo, ułatwia poprawne pisanie, jest pomocą w zdobywaniu wiedzy o świecie, stanowi źródło poznania siebie i innych, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputera.

Wychowanie do czytania jest pracą żmudną i wieloletnią. Powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Jest to bardzo ważne, ponieważ wychowanie dzieci na czytelników jest dzisiaj, w dobie społeczeństwa informacyjnego, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby.

Problem czytania w dobie kultury obrazkowej często spędza sen z powiek rodzicom i nauczycielom. Większość uczniów niechętnie sięga po lektury, a zamiast nich woli obejrzeć adaptacje filmowe lub przeczytać opracowanie. Pragniemy zachęcić dzieci i młodzież do czytania książek, rozbudzić zainteresowania czytelnicze, motywować do czytania, kształcić wrażliwość czytelniczą.  Dzięki udziałowi w PROJEKCIE CZYTELNICZYM w ramach „Narodowego programu rozwoju czytelnictwa”, pod patronatem MEN, nasza szkolna biblioteka pozyskała wiele nowych pozycji książkowych, z których mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i rodzice. W czasie realizacji PROJEKTU CZYTELNICZEGO uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych konkursach, warsztatach, spotkaniach.

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Centrów Nauki

12 listopad 2018

Uczniowie udzielający się najdłużej w Kółku Młodego Badacza zostali zaproszeni do udziału w Międzynarodowym Dniu Centrów Nauki. 10 listopada w Centrum Nauki Kopernik młodzi badacze: Weronika i Gabrysia z klasy...

Konkurs na najlepszy wystrój klasy

11 listopad 2018

W ramach obchodów Dnia Niepodległości Samorząd Uczniowski klas IV-VIII zorganizował konkurs na najlepszy wystrój klasy. Jury złożona z przedstawicieli Samorządu i nauczycieli oceniało estetykę, przedstawienie elementów historycznych, pomysłowość i terminowość....

"100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości"

08 listopad 2018

Uczniowie klas piątych, szóstych oraz siódmych brali udział w wymianie pocztówkowej "100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości". Akcja polegała na napisaniu wiadomości i wysłaniu pocztówki do kolegi lub koleżanki z polskiej...

Spacer klas 3 po Warszawskich Powązkach

07 listopad 2018

Dziś lekcję historii, patriotyzmu i zadumy, nad tymi, co odeszli, odrobili trzecioklasiści. Spacerując po Starych Powązkach i Powązkach Wojskowych, odkrywaliśmy różne karty z historii Polski i historii osób tam pochowanych....

Uroczystość Ślubowania klas pierwszych

05 listopad 2018

30.10.18r. przeżywaliśmy Uroczystość Ślubowania klas pierwszych. Pierwszaki wraz ze swoimi opiekunami z klas trzecich przygotowali krótkie przedstawienie, Po części oficjalnej odbyła się ta mniej oficjalna w klasach przy smakołykach przygotowanych przez...

Chwila zadumy,wspomnienia

31 październik 2018

Dzisiaj, przedstawiciele samorządu naszej szkoły podstawowej złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Mariana Rejewskiego, jednego z naszych patronów. Wojskowe Powązki to ważne miejsce. Dziękujemy Dzieciom z klas piatych oraz...

Wystrój klasy związany z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

30 październik 2018

W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie na wystrój klasy związany z tym świętem. KRYTERIA: 1.Klasa udekorowana jest w dniach...

Współpraca z Fundacją Wszystkich Świętych

30 październik 2018

Szanowni Państwo, w ramach Szkolnego koła wolontariatu nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Wszystkich Świętych. W związku z tym w dniach 23.10 - 31.10.2018 wolontariusze będą sprzedawali znicze i cegiełki. Zysk ze...