Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyEDUporanki 2020W tym roku zapraszamy na EDUporanki #online. To świetna okazja, by poznać naszych nauczycieli!

Jak się zapisać?

1) Zgłoś dziecko na wybrany termin przez formularz: https://tiny.pl/7nxmm
2) Przygotuj potrzebne materiały.
3) Odbierz EDUpaczkę ze szkoły
4) Połącz się z nami na EDUporankach przez Microsoft Teams.

Terminy zajęć: 23.01, 13.02. Uwaga, ze względu na przesunięcie ferii zimowych zmieniła się data!
Czas trwania: 10.00-11:30 (1-1,5h)

Więcej informacji: tel: 500 897 679 (od poniedziałku do piątku 7:45-15:45) i e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i śledź aktualne informacje!

WOŚP WydarzenieJak co roku nasza szkoła bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy!
W naszej szkole już od wielu lat działa Sztab nr 219 pod koordynacją Pana Łukasza Sipa, nauczyciela wychowania fizycznego. Mamy ponad 200 zarejestrowanych wolontariuszy - są to zarówno nasi obecni uczniowie, jak i absolwenci oraz przyjaciele i znajomi. Finały w szkole na Dziatwy robimy już kilkanaście lat.

 
Szczegóły dotyczące godzin otwarcia sztabu wkrótce.
 
Dołącz do wydarzenia na Facebooku i śledź aktualne informacje!

 

 

 

 
 

Już wkrótce kolejna ważna część projektu Erasmus+. 18 maja przywitamy gości z aż 4 krajów! Nasi uczniowie przyjmą ich w swoich domach - a niektórych z nich możecie zobaczyć w filmie, który przygotowali z okazji przyjazdu uczniów z zagranicy. Nasi goście zostaną u nas przez tydzień - na pewno będziemy relacjonować wydarzenia na Facebooku i Instagramie! Tymczasem zapraszamy do przeczytania rozmowy z koordynatorkami projektu Erasmus+ w szkole - Panią Anielą Kaufman i Panią Małgorzatą Witkowską. Przeczytajcie, jak wygląda organizacja projektu i dlaczego warto wziąć w nim udział!

Jaka jest rola nauczycieli w projekcie Erasmus+?

Nauczyciele napisali cały projekt: plan pracy na dwa lata, organizację każdej z wizyt, cele projektu, zadania stojące przed uczniami i nauczycielami, którzy biorą udział w całym przedsięwzięciu, każdą wizytę szczegółowo planują zgodnie z wcześniejszymi założeniami projektu i wnioskiem, który został zaakceptowany przez agencję narodową.

Uczestniczą razem z uczniami w całym programie i w szkole, i popołudniami, organizują także program pobytu dla nauczycieli z krajów partnerskich i towarzyszą im w trakcie pobytu. Wymieniają się doświadczeniami z nauczania w szkole w każdym z krajów. Organizują rodziny goszczące i odpowiadają za komunikację przed i w trakcie wizyty projektowej (dopasowanie uczniów przyjeżdżających do odpowiednich rodzin, interwencja w razie potrzeby i trudnych sytuacji itd.).

Nauczyciele są odpowiedzialni za dokumentację projektu na bieżąco i za raporty końcowe od czego zależy ostateczne rozliczenie projektu oraz bieżącą księgowość projektu. Kontaktują się z agencją narodową i uczestniczą w obowiązkowych szkoleniach oraz spotkaniach informacyjnych.

Jakie wyzwania stały przed Paniami przy organizacji Erasmusa w szkole?

Do wyzwań należało:

  • znalezienie odpowiedniej ilości rodzin goszczących
  • zaplanowanie wizyty tak, żeby program był zgodny z celami projektu a jednocześnie zrównoważony pod względem zajęć projektowych a czasem wolnym dla uczniów i atrakcyjny dla uczestników
  • organizacja pracy całej szkoły włącznie z salami, obiadami, dyżurami nauczycieli, świetlicą
  • odpowiednie rozdysponowanie zaplanowanym budżetem
  • komunikacja z nauczycielami i pracownikami szkoły w sprawach dotyczących tego wydarzenia

Nie pojawiły się jednak żadne większe trudności. Jesteśmy gotowi na przyjęcie uczniów już w przyszłym tygodniu. ?

erasmus2

Co według Pań uczniowie zyskują z przyjmowania gości z zagranicy?

Uczniowie goszczący przyjezdnych zyskują na tym doświadczenie kulturowe, często przyjaciół w innych krajach. Zwiększa się ich świadomość językowa. Erasmus+ to też doskonała okazja, aby wyjechać do innego kraju i poznać jego kulturę, ale także lepiej poznać własne dziedzictwo kulturowe. W uczniach kształtuje się świadomość bycia Europejczykiem.

Czego życzą Panie przyjezdnym na zbliżający się tydzień w Polsce?

Życzymy przede wszystkim nawiązania nowych przyjaźni i dobrej zabawy z rówieśnikami i nowymi przyjaciółmi z innych krajów, nauczenia się nowych rzeczy i poszerzenia horyzontów oraz zaangażowania i otwartości na nowe doświadczenia. Oby wizyta w Polsce była miłym i niezapomnianym przeżyciem dla naszych gości. ? 

erasmus3

Aktualności

Zabawa czy zajęcia rozwojowe? Co jest lepsze dla dziecka?

25 styczeń 2021

Im dziecko jest starsze, tym większa pokusa wspierania jego rozwoju licznymi zajęciami dodatkowymi. Dziś w rozmowie z Panią Anną Grzegorczyk pragniemy przedstawić pozytywną stronę zabawy i odpoczynku, na które też...

Akcja Puławy 2020: Podsumowanie

17 styczeń 2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie! Z ogromną satysfakcją i dumą z Enigmatow zawiadamiam, iż kolejna "Akcja Puławy" dobiegła końca. W imieniu podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. S. Klary Staszczak składam podziękowania dla...

Picture Stories

03 styczeń 2021

Nasi uczniowie klas 8 otrzymali za zadanie ułożenie opowieści na podstawie... przypadkowych obrazów. Nie zabrakło im kreatywności! Przeczytajcie ich historie w języku angielskim: Picture Story I Picture Story II Picture...

Wywiad: Małgorzata Stefańska-Zelent

07 grudzień 2020

Zapraszamy na wywiad z Panią Małgorzatą Stefańską-Zelent, która w naszej szkole uczy języka angielskiego, a także bierze udział w egzaminach Cambridge. Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w...

Uczniowie klas 8 piszą o samochodach elektrycznych

04 grudzień 2020

Uczniowie klas 8 otrzymali zadanie obowiązkowe w dwóch wersjach do wyboru: esej o samochodach elektrycznych z podanymi kryteriami albo po angielsku opis doświadczenia nt. odczynu pH wykonywanego na lekcji. Poniżej...

Wywiad: Justyna Powierska

01 grudzień 2020

Na kształt naszej szkoły mają wpływ osoby, które w niej pracują - a na kształt zerówki wpływ ma Pani Justyna Powierska, która od lat otacza opieką najmłodsze dzieci w naszej...

Sukces naszej uczennicy w dzielnicowy etapie Warszawskiej Syrenki

22 listopad 2020

Z przyjemnością informujemy, że Zofia Leszczyńska, uczennica klasy 5 a SSP nr 2 STO otrzymała wyróżnienie w eliminacjach dzielnicowych 43. edycji konkursu Warszawska Syrenka, które odbywały się online w dniach...

Granice i zasady w świecie dziecka - dlaczego są ważne i jak je stawiać, aby nie przesadzić?

20 listopad 2020

Granice i zasady w świecie dziecka - dlaczego są ważne i jak je stawiać, aby nie przesadzić? Zasady, to „skrót kanonu wychowawczego każdego rodzica”. Nawet brak takiego kanonu jest kanonem,...

Wywiad: Justyna Radecka

12 listopad 2020

Nauczycielka Wychowania Fizycznego, opiekunka Samorządu Uczniowskiego klas 4-6, a od tego roku także opiekunka Biblioteki Szkolnej - Pani Justyna Radecka! W wywiadzie przeczytacie, dlaczego została nauczycielką i jak spędza czas...

Zaproszenie do konkursów z języka niemieckiego

06 listopad 2020

W imieniu Pani Justyny Stecyszyn-Hajdy zapraszamy do wzięcia udziałów w konkursach z językach niemieckiego, które organizuje Goethe-Institut. Z Instytutem współpracujemy przy wielu projektach na języku niemieckim. Konkurs "Weihnachtslieder" organizowany przez...

Porażka dla nastolatka - ważne czy straszne doświadczenie?

02 listopad 2020

Nastolatek, który jest w rozkroku pomiędzy byciem zależnym od dorosłego a byciem osobą samodzielną, bardzo boi się porażki - zwłaszcza towarzyskiej: boi się nie być atrakcyjny, stracić swoją pozycję w...

Bryłomania - relacje z projektu

02 listopad 2020

Zdążyliśmy! Tuż przed przejściem na zdalne nauczanie nasi BRYŁOMANIACY wzięli udział w grze na terenie szkoły. Uczniowie podzieleni na małe grupy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa wyruszyli w teren w celu...

Wywiad: Agnieszka Długołęcka

29 październik 2020

Agnieszka Długołęcka, pedagog specjalny i nauczyciel wspomagający, odpowiada na nasze pytania. Z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz psycholog. W Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 STO pracuje od 2008r. Dziś przeczytacie...

Bezpłatne EDUporanki - Dni Otwarte dla dzieci 5-7 lat

28 październik 2020

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO zaprasza dzieci w wieku 5-7 lat na bezpłatne EDUporanki - w tym roku online. Na EDUporankach będziemy uczyć się poprzez zabawę z wykorzystaniem materiałów...

Wolontariat: pomoc potrzebującym, sprzedaż zniczy

21 październik 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, uczniowie naszej szkoły we współpracy z Fundacją Wszystkich Świętych uczestniczą w akcji sprzedaży zniczy, z których dochód przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących. W zeszłym roku zbieraliśmy...

Wywiad: Magda Dębska-Nalewajk

15 październik 2020

Dziś na nasze pytania odpowiada Pani Magda Dębska-Nalewajk. Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w tym zawodzie? Nauczycielem chciałam być od zawsze. Już jako dziecko bawiłam się w...