Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyEDUporanki 20204

W tym roku zapraszamy na EDUporanki #online. To świetna okazja, by poznać naszych nauczycieli!

Jak się zapisać?

1) Zgłoś dziecko na wybrany termin przez formularz: https://tiny.pl/7nxmm
2) Przygotuj potrzebne materiały.
3) Odbierz EDUpaczkę ze szkoły
4) Połącz się z nami na EDUporankach przez Microsoft Teams.

Terminy zajęć: 14.11, 12.12, 9.01, 6.02.
Czas trwania: 10.00-11:30

Więcej informacji: tel: 500 897 679 (od poniedziałku do piątku 7:45-15:45) i e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i śledź aktualne informacje!

 

Już wkrótce kolejna ważna część projektu Erasmus+. 18 maja przywitamy gości z aż 4 krajów! Nasi uczniowie przyjmą ich w swoich domach - a niektórych z nich możecie zobaczyć w filmie, który przygotowali z okazji przyjazdu uczniów z zagranicy. Nasi goście zostaną u nas przez tydzień - na pewno będziemy relacjonować wydarzenia na Facebooku i Instagramie! Tymczasem zapraszamy do przeczytania rozmowy z koordynatorkami projektu Erasmus+ w szkole - Panią Anielą Kaufman i Panią Małgorzatą Witkowską. Przeczytajcie, jak wygląda organizacja projektu i dlaczego warto wziąć w nim udział!

Jaka jest rola nauczycieli w projekcie Erasmus+?

Nauczyciele napisali cały projekt: plan pracy na dwa lata, organizację każdej z wizyt, cele projektu, zadania stojące przed uczniami i nauczycielami, którzy biorą udział w całym przedsięwzięciu, każdą wizytę szczegółowo planują zgodnie z wcześniejszymi założeniami projektu i wnioskiem, który został zaakceptowany przez agencję narodową.

Uczestniczą razem z uczniami w całym programie i w szkole, i popołudniami, organizują także program pobytu dla nauczycieli z krajów partnerskich i towarzyszą im w trakcie pobytu. Wymieniają się doświadczeniami z nauczania w szkole w każdym z krajów. Organizują rodziny goszczące i odpowiadają za komunikację przed i w trakcie wizyty projektowej (dopasowanie uczniów przyjeżdżających do odpowiednich rodzin, interwencja w razie potrzeby i trudnych sytuacji itd.).

Nauczyciele są odpowiedzialni za dokumentację projektu na bieżąco i za raporty końcowe od czego zależy ostateczne rozliczenie projektu oraz bieżącą księgowość projektu. Kontaktują się z agencją narodową i uczestniczą w obowiązkowych szkoleniach oraz spotkaniach informacyjnych.

Jakie wyzwania stały przed Paniami przy organizacji Erasmusa w szkole?

Do wyzwań należało:

  • znalezienie odpowiedniej ilości rodzin goszczących
  • zaplanowanie wizyty tak, żeby program był zgodny z celami projektu a jednocześnie zrównoważony pod względem zajęć projektowych a czasem wolnym dla uczniów i atrakcyjny dla uczestników
  • organizacja pracy całej szkoły włącznie z salami, obiadami, dyżurami nauczycieli, świetlicą
  • odpowiednie rozdysponowanie zaplanowanym budżetem
  • komunikacja z nauczycielami i pracownikami szkoły w sprawach dotyczących tego wydarzenia

Nie pojawiły się jednak żadne większe trudności. Jesteśmy gotowi na przyjęcie uczniów już w przyszłym tygodniu. ?

erasmus2

Co według Pań uczniowie zyskują z przyjmowania gości z zagranicy?

Uczniowie goszczący przyjezdnych zyskują na tym doświadczenie kulturowe, często przyjaciół w innych krajach. Zwiększa się ich świadomość językowa. Erasmus+ to też doskonała okazja, aby wyjechać do innego kraju i poznać jego kulturę, ale także lepiej poznać własne dziedzictwo kulturowe. W uczniach kształtuje się świadomość bycia Europejczykiem.

Czego życzą Panie przyjezdnym na zbliżający się tydzień w Polsce?

Życzymy przede wszystkim nawiązania nowych przyjaźni i dobrej zabawy z rówieśnikami i nowymi przyjaciółmi z innych krajów, nauczenia się nowych rzeczy i poszerzenia horyzontów oraz zaangażowania i otwartości na nowe doświadczenia. Oby wizyta w Polsce była miłym i niezapomnianym przeżyciem dla naszych gości. ? 

erasmus3

Aktualności

Bezpłatne EDUporanki - Dni Otwarte dla dzieci 5-7 lat

28 październik 2020

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO zaprasza dzieci w wieku 5-7 lat na bezpłatne EDUporanki - w tym roku online. Na EDUporankach będziemy uczyć się poprzez zabawę z wykorzystaniem materiałów...

Wolontariat: pomoc potrzebującym, sprzedaż zniczy

21 październik 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, uczniowie naszej szkoły we współpracy z Fundacją Wszystkich Świętych uczestniczą w akcji sprzedaży zniczy, z których dochód przeznaczony jest dla najbardziej potrzebujących. W zeszłym roku zbieraliśmy...

Wywiad: Magda Dębska-Nalewajk

15 październik 2020

Dziś na nasze pytania odpowiada Pani Magda Dębska-Nalewajk. Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w tym zawodzie? Nauczycielem chciałam być od zawsze. Już jako dziecko bawiłam się w...

Wywiad: Mira Tchorek

08 październik 2020

Wracamy do serii wywiadów z naszą kadrą! Dziś na pytania odpowiada Pani Mira Tchorek, wychowawczyni klasy 1B. Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w tym zawodzie? Myślę, że...

Praca nad kroniką szkolną

24 wrzesień 2020

Przepiękną kronikę szkolną opracowała Kinga Przekwas-Kędziora. Zapraszamy do obejrzenia galerii.          

Ruszamy z projektem Bryłomania!

24 wrzesień 2020

Mamy świetną wiadomość! W tym roku dzięki uzyskaniu grantu fundacji mPotęga realizujemy szczególny projekt dla klas 4-6! To niezwykłe wyróżnienie, ponieważ w całej Polsce zostało wybranych 79 projektów! Cieszymy się,...

Czego dowiedzieliśmy się o sobie w trakcie zdalnego nauczania?

14 wrzesień 2020

Czas pandemii zapisze się w historii naszego społeczeństwa. Wszyscy stanęli przed wieloma wyzwaniami, którym trzeba było stawić czoła, mimo wielu obaw i wielu niewiadomych. Dziś, chociaż pandemia trwa, możemy na...

Akcja: Narodowe Czytanie 2020

07 wrzesień 2020

Ach, patrz! na słońca promykuWytryska z wody Goplana;Jak powiewny liść ajeru, Lekko wiatrem kołysana;Jak łabędź, kiedy rozwinieUśnieżony żagiel steru,Kołysze się — waha — płynie.I patrz! patrz! lekka i gibka,Skoczyła z...

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa podczas działalności szkoły

31 sierpień 2020

Prosimy o zapoznanie się z plikiem wewnętrznych procedur bezpieczeństwa podczas działalności naszej szkoły w sytuacji funkcjonującego w kraju stanu epidemicznego związanego z chorobą zakaźną Covid-19. Pobierz plik  

Zerówka - w szkole czy przedszkolu?

07 sierpień 2020

Dziś rozmawiamy z dyrektorkami naszej szkoły, Anną Strubińską i Agnieszką Piskorską, o tym, co daje zerówka w szkole, a co w przedszkolu. Mamy nadzieję, że poniższy artykuł pomoże rodzicom podjąć...

Co czyta i ogląda nasza Dyrekcja?

03 sierpień 2020

Wakacje to czas oddechu, ale także dobry czas na nadrobienie zaległości kulturalnych: książek, filmów i seriali. Dziś pytamy Panią Dyrektor Annę Strubińską oraz Panią Wicedyrektor Agnieszkę Piskorską, co lubią czytać...

Wyniki egzaminu ósmoklasisty

31 lipiec 2020

Do jednych z najważniejszych wydarzeń w życiu ucznia należy egzamin OKE w klasie VIII. Jego wynik stanowi podsumowanie wielomiesięcznego wysiłku. Z dumą przedstawiamy Państwu wyniki uzyskane przez uczniów obecnych klas...

Podręczniki na rok szkolny 2020/21

18 lipiec 2020

Podręczniki dla kl. 0 Podręczniki dla kl. 1 Podręczniki dla kl. 2 Podręczniki dla kl. 3 Podręczniki dla kl. 4 Podręczniki dla kl. 5 Podręczniki dla kl. 6 Podręczniki dla...

Nowy nauczyciel mianowany: Kinga Przekwas

18 lipiec 2020

Dziś nasza Pani Kinga zdała celująco egzamin na nauczyciela dyplomowanego, tym samym osiągając najwyższy stopień w zawodzie nauczyciela! 😊 Nie mogło być inaczej. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!

Wywiad: Ewelina Polczyńska

10 lipiec 2020

Pani Ewelina Polczyńska, pedagog specjalny oraz nauczycielka Edukacji Wczesnoszkolnej, wspomina swoje początki w zawodzie i opowiada o tym, jaki ma sposób na ucznia, by czuł się bezpiecznie. Dlaczego zostałaś nauczycielką?...

Wywiad: Marta Szczygielska

24 czerwiec 2020

Zapraszamy na wywiad z kochaną wychowawczynią 1B, Panią Martą Szczygielską. Dowiedzcie się, skąd u niej pasja do nauczania w Edukacji Wczesnoszkolnej i czym zajmuje się w wolnym czasie! Dlaczego zostałaś...