Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Start
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyEDUporanki LutySerdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat na bezpłatne sobotnie EDUporanki dla Dziatwy.
Spotkania odbędą się w budynku przy ulicy Dziatwy 6.

Terminy zajęć: 29.02
Czas trwania: 10.00-12.00
Grupy max. 12 dzieci.

Kontakt oraz zapisy:
tel: 500 897 679 (od poniedziałku do piątku 7:45-15:45)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie zajęcia będą prowadzili Nasi nauczyciele. Prosimy, aby opiekunowie byli obecni podczas spotkania. Uczestnicy powinni posiadać obuwie na zmianę.

Już wkrótce kolejna ważna część projektu Erasmus+. 18 maja przywitamy gości z aż 4 krajów! Nasi uczniowie przyjmą ich w swoich domach - a niektórych z nich możecie zobaczyć w filmie, który przygotowali z okazji przyjazdu uczniów z zagranicy. Nasi goście zostaną u nas przez tydzień - na pewno będziemy relacjonować wydarzenia na Facebooku i Instagramie! Tymczasem zapraszamy do przeczytania rozmowy z koordynatorkami projektu Erasmus+ w szkole - Panią Anielą Kaufman i Panią Małgorzatą Witkowską. Przeczytajcie, jak wygląda organizacja projektu i dlaczego warto wziąć w nim udział!

Jaka jest rola nauczycieli w projekcie Erasmus+?

Nauczyciele napisali cały projekt: plan pracy na dwa lata, organizację każdej z wizyt, cele projektu, zadania stojące przed uczniami i nauczycielami, którzy biorą udział w całym przedsięwzięciu, każdą wizytę szczegółowo planują zgodnie z wcześniejszymi założeniami projektu i wnioskiem, który został zaakceptowany przez agencję narodową.

Uczestniczą razem z uczniami w całym programie i w szkole, i popołudniami, organizują także program pobytu dla nauczycieli z krajów partnerskich i towarzyszą im w trakcie pobytu. Wymieniają się doświadczeniami z nauczania w szkole w każdym z krajów. Organizują rodziny goszczące i odpowiadają za komunikację przed i w trakcie wizyty projektowej (dopasowanie uczniów przyjeżdżających do odpowiednich rodzin, interwencja w razie potrzeby i trudnych sytuacji itd.).

Nauczyciele są odpowiedzialni za dokumentację projektu na bieżąco i za raporty końcowe od czego zależy ostateczne rozliczenie projektu oraz bieżącą księgowość projektu. Kontaktują się z agencją narodową i uczestniczą w obowiązkowych szkoleniach oraz spotkaniach informacyjnych.

Jakie wyzwania stały przed Paniami przy organizacji Erasmusa w szkole?

Do wyzwań należało:

  • znalezienie odpowiedniej ilości rodzin goszczących
  • zaplanowanie wizyty tak, żeby program był zgodny z celami projektu a jednocześnie zrównoważony pod względem zajęć projektowych a czasem wolnym dla uczniów i atrakcyjny dla uczestników
  • organizacja pracy całej szkoły włącznie z salami, obiadami, dyżurami nauczycieli, świetlicą
  • odpowiednie rozdysponowanie zaplanowanym budżetem
  • komunikacja z nauczycielami i pracownikami szkoły w sprawach dotyczących tego wydarzenia

Nie pojawiły się jednak żadne większe trudności. Jesteśmy gotowi na przyjęcie uczniów już w przyszłym tygodniu. ?

erasmus2

Co według Pań uczniowie zyskują z przyjmowania gości z zagranicy?

Uczniowie goszczący przyjezdnych zyskują na tym doświadczenie kulturowe, często przyjaciół w innych krajach. Zwiększa się ich świadomość językowa. Erasmus+ to też doskonała okazja, aby wyjechać do innego kraju i poznać jego kulturę, ale także lepiej poznać własne dziedzictwo kulturowe. W uczniach kształtuje się świadomość bycia Europejczykiem.

Czego życzą Panie przyjezdnym na zbliżający się tydzień w Polsce?

Życzymy przede wszystkim nawiązania nowych przyjaźni i dobrej zabawy z rówieśnikami i nowymi przyjaciółmi z innych krajów, nauczenia się nowych rzeczy i poszerzenia horyzontów oraz zaangażowania i otwartości na nowe doświadczenia. Oby wizyta w Polsce była miłym i niezapomnianym przeżyciem dla naszych gości. ? 

erasmus3

Aktualności

Wywiad: Anna Kossakowska

17 luty 2020

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z kolejną z naszych nauczycielek, Anną Kossakowską, która uczy plastyki i techniki oraz jest autorką wielu pięknych dekoracji, które można zobaczyć na licznych wydarzeniach w naszej...

1% podatku na SKT nr 5 STO

14 luty 2020

Szanowni Państwo, przekazując 1% podatku dochodowego, wspieracie Państwo szkołę swoich dzieci. Ze środków, przekazanych przez Państwa w kolejnych latach, mogliśmy poczynić wiele inwestycji, ostatnie z nich to:  doposażona została pracownia...

Informacja o Zielonych Szkołach

04 luty 2020

Zamieszczamy informację o Zielonych Szkołach na rok 2019/20. Klasy 1-3 Klasy 4-6 Klasy 7 Klasy 8

Wywiad: Aniela Kaufman

03 luty 2020

Poznajcie bliżej naszą nauczycielkę od języka angielskiego Anielę Kaufman. Oprócz nauczania angielskiego Pani Nela zajmuje się także współkoordynowaniem projektu Erasmus+, przygotowywaniem uczniów do egzaminów językowych i tutoringiem. Dlaczego zostałaś nauczycielką?...

Warsztaty "Mały pieniądz, wielka historia"

30 styczeń 2020

W dniu 8.01.2020 uczniowie klasy 8b oraz uczestnicy koła „Debata publiczna” odwiedzili wystawę w Centrum Pieniądza. Uczestniczyli tam w warsztatach pod tytułem „Mały pieniądz wielka historia”. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili...

Jasełka - klasa 7A i 7B

28 styczeń 2020

Klasa 7A i 7B wystawiały Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz dla swoich rodziców i kolegów z młodszych klas. Obie klasy poradziły sobie śpiewająco, a teksty granych postaci...

Harmonogram rekrutacji 2020/21

24 styczeń 2020

Publikujemy harmonogram rekrutacji na rok 2020/21. Pobierz

Ranking szkół po egzaminie 8-klasisty

24 styczeń 2020

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę.” – Benjamin Franklin Zachęcamy uczniów do zdobywania wiedzy angażując ich w różne działania, projekty, prace w...

Wyniki etapu dzielnicowego XX Konkursu Ortograficznego

20 styczeń 2020

18 stycznia 2020 r. odbył się w siedzibie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy dzielnicowy etap konkursu „Ortografia na medal” pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty...

Warsztaty językowe "Meine Zukunft"

14 styczeń 2020

Jeśli mielibyście jakąś super moc, by uczynić naszą planetę lepszym miejscem, jak by ona wyglądała? Na to pytanie odpowiadali sobie uczniowie z grupy języka niemieckiego w ramach warsztatów językowych "Meine...

Zapraszamy na 28. Finał WOŚP

10 styczeń 2020

W najbliższą niedzielę, 12 stycznia 2020 odbędzie się 28 Finał WOŚP. Kolejny raz nasza szkoła bierze udział w tym wydarzeniu organizując sztab. W zeszłym roku udało się zebrać ponad 100...

Kiermasz Świąteczny 2019 klas 0-3

19 grudzień 2019

Gwarno, kolorowo i bardzo świątecznie było na naszym kiermaszu klas 0-3. Przy dźwiękach kolęd rodzice i dzieci mogli zakupić przepiękne dekoracje świąteczne, kartki, mydełka, stroiki, świeczniki, szopki - wszystko samodzielnie...

Polski ZŁOTY ma sto lat!

16 grudzień 2019

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem konkursu i weźmie udział w projekcie Polski ZŁOTY ma sto lat! zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski. Celem wydarzenia edukacyjnego jest uświadamianie dzieciom...

Mikołajkowe Zawody Sportowe 2019

12 grudzień 2019

Na Mikołajkowych Zawodach Sportowych klasy 1-3 bawiły się świetnie! :) Uczniowie uczestniczyli w szeregu konkurencji sprawnościowych: List do Świętego Mikołaja, Łańcuch choinkowy, Toczenie śniegowych kul, Budowanie wieży, Wyścigi na torach...

VIII edycja Maksa Matematycznego: wyniki

10 grudzień 2019

Serdecznie gratulujemy wyników w Maksie Matematycznym! Pisaliśmy o tym konkursie tutaj. Dziś z dumą prezentujemy jego rezultaty! Brawa! Klasy 5 Jakubczak Jeremi: 59 miejsce w kraju, 7 miejsce w województwie, Rogowski...

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

02 grudzień 2019

5.12 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Szkolne Koło Wolontariatu od lat współpracuje z Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym im. Sue Ryder przy ul. Mehoffera. Z tej okazji w naszej szkole przy gablocie...