Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Języki obce
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyW ramach dnia językowego w środę 26.09 uczniowie klas 6 A,B,C,D grupy niemieckie brały aktywny udział w lekcji j. niemieckiego w Instytucie Austriackim pt.Niemiecki na wesoło:
Lustiges Lernen na 3 głosy : Austria-Polska-Unia Europejska!
Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o niektórych krajach Uni Europejskiej. Pracowali w grupach, grali w gry niemieckojęzyczne. Słuchali muzyki niemieckiej i śpiewali piosenke o Uni Europejskiej.

Dzień języków europejskich 26 września 2018 Specjalne lekcje hiszpańskiego
Lekcja 2, 3, 4 i 5 z grupami 6 a b c i d
Argentyńscy wolontariusze Valeria i Victoria przygotowali 2 lekcje o geografii i klimacie Argentyny. Dzieci uczyły się różnych regionów klimatycznych i słów związanych z klimatem.
Profesor Almudena przygotowała 2 lekcje na temat krajów hiszpańskojęzycznych i celebrytów, którzy studiują język hiszpański.
Oglądali także filmy krótkometrażowe, w których dzieci musiały napisać końcówkę i wygłosić mowę.
Później obejrzeli hiszpański sitcom z dialogami napisanymi przez dzieci i musieli napisać dialog i przeprowadzić go z kolegami z klasy.