Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Wyjazdy szkolne
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy 

Obóz Naukowy klas I-III zorganizowany został w dniach od 08.06.2015 do 12.06.2015r w miejscowości Burzenin. Brało w nim udział 122 dzieci i 16 wychowawców.

Burzenin jest malowniczo położoną miejscowością w lesie, przez którą przepływa rzeka Warta. Dzieci oprócz codziennych zajęć dydaktycznych uczestniczyły w licznych atrakcjach: zajęciach w parku linowym, ściance wspinaczkowej, zajęciach z łucznictwa, wojskowym torze przeszkód, spotkaniu z tańcem ludowym, rzeźbiarstwie, technikę w tenisie ziemnym uczniowie szkolili pod okiem instruktora. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyło spotkanie ze strażą pożarną.

Uczniowie podczas pobytu mieli okazję realizować założone projekty: „Nauka idzie w las,” „Lasy i ich mieszkańcy” oraz „Pomiędzy Wielkopolską a Mazowszem.”

Obóz naukowy dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej stronie, gdyż zadania, które przed nim stawiali nauczyciele, były dostosowane do jego możliwości. W każdym dziecku to „coś“, co odpowiednio stymulowane dowartościowywało go, mobilizowało i umożliwiało harmonijny rozwój. Dzieci, które wyjechały na obóz naukowy uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności.

Czas minął bardzo szybko i choć niektórzy nie raz uronili łzę z tęsknoty za rodzicami, ciężko było nam wyjeżdżać i wracać do Warszawy. Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.