Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI...
Najlepszą okazją do poznania tego, co nas otacza, uczenia się życia wśród innych, są wyjazdy połączone z nauką. Zdobyte w ten sposób umiejętności, sprawności i wiedza są bardziej trwałe i efektywne. W dniach 08.06 – 12.06.2014r., klasy IV i V wraz z wychowawcami i opiekunami wyjechali na Obóz Naukowy do Ślesina - malowniczej miejscowości położonej nieopodal Konina. Uczniowie gościli w Centru Zdrowia i Relaksu „VERANO”, miejscu który zaskoczył nas niezwykłą gościnnością, przepysznymi, domowymi posiłkami, przepięknym jeziorem oraz wspaniałym zapleczem sportowym. Program obozu naukowego był niezwykle atrakcyjny i obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.

W drodze do Ślesina uczniowie zwiedzili Mysią Wieżę w Kruszwicy oraz Strzelno, gdzie mieli okazję zobaczyć Bazylikę św. Trójcy, Rotundę św. Prokopa oraz Romańskie Muzeum. W kolejnych dniach uczniowie klas IV, mieli okazję poznać jak żyli pierwsi mieszkańcy naszego kraju, samodzielnie wykonać ozdoby z drutu oraz wczuć się w rolę ówczesnych wojowników. Odwiedzili w tym celu osadę w Biskupinie. Klasy V zaś zaczęły swoją podróż od Palmiarni w Poznaniu – miejsca, w którym aż kręci się w głowie od nadmiaru zapachów i ilości zgromadzonych tam roślin z każdej strefy klimatycznej. ( klasy IV także miały okazje gościć w tym fantastycznym miejscu). W ramach lekcji przyrody, uczniowie mieli do uzupełnienia karty pracy, zawierające pytania związane właśnie z tym magicznym miejscem. Następnie udali się na warsztaty do Bramy Poznania, miejsca gdzie w sposób niezwykle ciekawy można poznać historię Mieszka I i jego powiązań z Ostrowem Tumskim. Na zakończenie przygody z Poznaniem – zwiedzanie starówki i oczywiście skosztowanie poznańskiego przysmaku rogali Świętomarcińskich:) Także kopalnia soli w Kłodawie okazała się wspaniałą formą nauki z zakresu przyrody i geografii. Zejście pod ziemię na głębokość 600m zrobiło wrażenie nawet na największych twardzielach:))

Podczas całego obozu, uczniowie ciężko pracowali nad scenariuszem do wybranych wydarzeń historycznych, o których mieli okazję posłuchać podczas zwiedzania. Śmiechom ale i zażartym sporom nie było końca – w końcu pisanie sztuki to nie lada wyzwanie i nawet najznamienitszym scenarzystom puszczają nerwy:))) Nie zabrakło też innych atrakcji. Gra terenowa „Wyspa Piratów” przeprowadzona przez Harcerzy z Konina okazała się wspaniałą przygodą połączoną z szukaniem skarbu! ukrytego na terenie ośrodka oraz zdobyciem konkretnych umiejętności harcerskich. Czas szybko mijał , a uczniowie ani myśleli o powrocie. Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy i tak nadszedł dzień powrotu :) W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Płock, gdzie mieli okazję zobaczyć słynne drzwi płockie oraz pospacerować po starówce i posmakować małe co nieco:) Uczniowie wiele przeżyli, zdobyli dużo nowych doświadczeń, a ich uśmiechnięte buzie i relacje, że to jeden z najlepszych obozów naukowych świadczą o tym, że pobyt w Ślesinie był niezwykle udany pod każdym względem:))