Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Wyjazdy szkolne
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyW dniach 15-19 czerwca klasa III gimnazjum przebywała w Jastarni na ostatnim wspólnym wyjeździe. Pobyt miał charakter sportowy – uczniowie mieli okazję doskonalić lub zdobywać pod okiem pani instruktor umiejętności w windsurfingu. Prowadzili także rozgrywki w piłce siatkowej (w tym plażowej) oraz w piłce nożnej – plażowej i tradycyjnej. Odbyli również wycieczkę rowerową po okolicy. W czwartek 18 czerwca miała miejsce wycieczka do Gdyni i Gdańska, podczas której uczniowie zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego miejsca i wiele się dowiedzieli o historii upadku komunizmu w Polsce i Europie. Podczas pobytu uczniom bardzo podobało się samodzielne przygotowywanie śniadań i kolacji. Mieszkańcy poszczególnych domków prześcigali się w zaskakiwaniu swoimi pomysłami i wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie pamiętają wycieczki z lepszymi posiłkami. Niektórzy narzekali tylko, że tak szybko upłynął czas tej ostatniej wycieczki.