Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Wyjazdy szkolne
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyGłównym celem wyjazdu było odwiedzenie Parlamentu Niemiec i Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Uczniowie zwiedzili Berlin i Brukselę, odwiedzili Ogrody Sanssouci i Dzielnicę Holenderską w Poczdamie, zwiedzili Katedrę w Kolonii – drugą co do wielkości na Świecie budowlę sakralną, spędzili jeden dzień w malowniczej Brugii i odwiedzili Antwerpię.

Gimnazjaliści poza zwiedzeniem obu parlamentów mieli możliwość rozmowy z członkiem Komisji Europejskiej panem Jackiem Krawczykiem oraz przeprowadzenia własnej debaty w Sali obrad Komisji Europejskiej.

W trakcie wyjazdu każdy uczeń sporządzał notatki z przebiegu dnia w języku francuskim lub niemieckim.

Po powrocie do szkoły uczniowie przygotowali wspólnie gazetkę ścienną, która stała się sprawozdaniem fotograficznym z Obozu Naukowego. Teksty w językach francuskim, niemieckim i angielskim sporządzali uczniowie na postawie własnych notatek sporządzanych w trakcie trwania obozu.