Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Projekty
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyPrzy wsparciu programuUnii Europejskiej Erasmus+       

 

„Wychodzimy z ławek, otwieramy głowy”

 

W ostatnim tygodniu czerwca oraz w drugiej połowie sierpnia 2016r. nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, Agnieszka Długołęcka, wzięła udział w dwóch zagranicznych szkoleniach – tygodniowym zatytułowanym „Outdoor: learning by real experience” oraz dwutygodniowym szkoleniu Erasmus+ Teacher Training Course „Effective Communication and Practical Teaching Skills with an Introduction to Scottish Culture”.

 

 

 

Tu zamieszczamy jej krótką relację:

„W szkoleniach brali udział nauczyciele z różnych krajów: Rumunii, Kanady, Grecji, Estonii, Czech, Niemiec oraz Litwy. Celem pierwszego szkolenia było zapoznanie nas z teorią związaną z Outdoor Education oraz propozycjami zajęć w tym nurcie. W czasie drugiego szkolenia również koncentrowaliśmy się na nabywaniu praktycznych umiejętności przydatnych w nauczaniu. W ramach tego kursu uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych różnym metodom nauczania, a także poznawaliśmy szkocką kulturę. Duży nacisk kładziony był też na rozwijanie kompetencji językowych uczestników.

 

   

 

   

 

Oba szkolenia były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między nauczycielami z różnych krajów. Rozmawialiśmy m.in. o systemach edukacji, sposobach pracy, pomysłach na zajęcia.

 

 

Nowe pomysły zaczerpnięte z kursów będę starała się wykorzystywać w mojej pracy. Zamierzam podzielić się nimi z innymi nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Na bazie zdobytych doświadczeń planuję także wspólnie z innymi nauczycielami, którzy biorą udział w tym projekcie, stworzyć cykl zajęć dla uczniów z klas I-III.”