Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

WOK 6930Mamy przyjemność ogłosić, że rozpoczynamy nowy cykl artykułów, dzięki którym poznacie naszą kadrę jeszcze bliżej! Zaczynamy od bloku przyrodniczego - zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Krystyną Lewandowską, nauczycielką przyrody i biologii w naszej szkole.

Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w tym zawodzie?

Praca, którą wykonuję, daje mi dużo satysfakcji. Lubię pracować z młodymi ludźmi

Dlaczego uczysz akurat tego przedmiotu?

Zawsze pasjonowały mnie nauki przyrodnicze. Są to dziedziny wiedzy, które stale się rozwijają - pojawiają się nowe odkrycia, wyniki badań - co czyni je jeszcze bardziej interesującymi. Dreszczyk emocji i nadzieja, że wiele jeszcze zostało do odkrycia jest fascynująca.

Jaki jest Twój sposób na dobre relacje z uczniami?

Jasne zasady, konsekwencja w działaniu i szacunek.

Pamiętasz swój pierwszy dzień jako nauczycielka? Jak się zmieniłaś od tego czasu?

Z każdym rokiem zmieniałam się i nadal zmieniam, trudno wciąż być takim samym człowiekiem, nauczycielem, rodzicem wobec tak błyskawicznych zmian w świecie.

Jakie są Twoje pasje? Kim jesteś poza tym, że jesteś świetną nauczycielką?

Fascynuje mnie mechanika kwantowa i wszystkie nadzieje związane z jej możliwościami. Kosmos i jego nieodgadniona głębia, wykorzystanie biotechnologii w medycynie do poprawienia jakości życia człowieka.

Jak spędzasz wolny czas w trakcie roku szkolnego, a jak wakacje?

W trakcie roku szkolnego nie mam wolnego czasu, a jeśli jakimś cudem się znajdzie to czytam, spaceruję. W wakacje lubię odwiedzać ciekawe zakątki naszego pięknego kraju i poznawać nowych ludzi.

Co uważasz za swój największy sukces?

To, że mimo długoletniej już pracy w zawodzie nauczyciela nadal lubię przychodzić do pracy, rozmawiać z młodymi ludźmi i odkrywać wciąż na nowo, że to jest dokładnie to.