Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyWOK 6900Zapraszamy do wywiadu z kolejną fantastyczną nauczycielką z bloku przyrodniczego, Panią Magdaleną Paluch, która uczy przyrody i geografii.

Dlaczego zostałaś nauczycielką? Co jest według Ciebie najlepsze w tym zawodzie?

Już od najmłodszych lat chciałam być nauczycielem. Jest to niezmiernie ciekawy, lecz również wymagający zawód. Osoba mająca wpływ na rozwój dziecka musi wykazać się cierpliwością, opanowaniem, a niekiedy poczuciem humoru. Najbardziej lubię rozmowy z dziećmi, które dzielą się ze mną swoimi radościami i smutkami.

Dlaczego uczysz akurat tego przedmiotu?

Kocham przyrodę, staram się w codziennym życiu o nią dbać. Mam to szczęście, że uczę niezmiernie interesującego przedmiotu jakim jest geografia. Bardzo lubię podróżować, poznawać nowych ludzi. Chciałabym, aby moi uczniowie zatroszczyli się o przyszłość naszej planety.

Jaki jest Twój sposób na dobre relacje z uczniami?

Staram się zrozumieć każdego ucznia. Zobaczyć w nim człowieka z jego wadami i dobrymi cechami. Rozmawiam, kiedy mu jest smutno, próbuję go pocieszyć. Interesuję się, gdy zwierza mi się z sekretów, a także próbuję bezstronnie rozwiązywać konflikty, gdy takowe się zdarzają.

Pamiętasz swój pierwszy dzień jako nauczyciel/ka? Jak się zmieniłaś od tego czasu?

To było bardzo dawno temu. Dwadzieścia pięć lat minęło od mojego pierwszego dnia w szkole. Na pewno jestem bardziej wyrozumiała i nic nie jest już w stanie mnie zaskoczyć.

Jakie są Twoje pasje? Kim jesteś poza tym, że jesteś świetną nauczycielką?

Jestem osobą otwartą. Jak już wspomniałam, kocham podróże, lubię poznawać nowych ludzi. W wolnych chwilach czytam, szczególnie książki kryminalne. Wszyscy już wiedzą, że mam bzika na punkcie psów. W domu mam ich aż trzy.

Jak spędzasz wolny czas w trakcie roku szkolnego, a jak wakacje?

Staram się uprawiać sport. Latem jeżdżę na rowerze, spaceruję z psami po lesie, a zimą jeżdżę na nartach. Wakacje spędzam u Rodziców w Poznaniu i co roku jeżdżę nad polskie morze. W lecie zwiedzam kraje europejskie. Uwielbiam pobyty na małych campingach z własnym namiotem.

Co uważasz za swój największy sukces?

Moje dwie córki, które wyrosły na fantastycznych ludzi.