Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmySzanowni Państwo,

mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli naszej szkoły. Osoba ta od 1 do 7 marca tego roku przebywała w Hiszpanii, biorąc udział w projekcie Erasmus wraz z grupą siedmiu uczniów z klas ósmych oraz dwóch innych nauczycieli naszej szkoły.

Po powrocie z Hiszpanii jedna z trzech osób z kadry nauczycielskiej pozostała w domu, ze względu na dolegliwości związane z gardłem. Nie miała wówczas i do tej pory nie ma typowych objawów wskazujących na zarażenie wirusem. Profilaktyczne badanie krwi w dniu 11 marca potwierdziło jednak u niej obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Szkoła nie dysponuje wiedzą, gdzie mogło dojść do zarażenia.

Obecnie cała grupa osób będących w bezpośrednim kontakcie z wyżej wspomnianą osobą jest objęta kwarantanną. Dyrekcja Szkoły jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i realizuje wszystkie jej zalecenia, informując tym samym na bieżąco rodziców.

Zajęcia w szkole zawieszone są do odwołania. Dyżury opiekuńcze w dniach 12 i 13 marca są odwołane.

Bezpieczeństwo naszych podopiecznych jest dla nas priorytetowe. Dlatego, gdy tylko otrzymaliśmy wiadomość o potwierdzonym wyniku, natychmiast przekazaliśmy informację wszystkim obecnym w szkole i zdecydowaliśmy się zamknąć placówkę. Szkoła jest w stałym kontakcie z rodzicami. Uczniowie zostali poinstruowani jak prawidłowo dbać o higienę oraz zostali poinformowani o konieczności unikania skupisk  ludzi. W szkole 29 lutego 2020r. przeprowadzone było ozonowanie wszystkich pomieszczeń, a płyny do dezynfekcji rąk były u nas obecne od 26 lutego 2020r.

Anna Strubińska, dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO, im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

 


Alert2Szanowni Państwo,

zgodnie z decyzją Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego oraz w porozumieniu i za zgodą Zarządu SKT nr 5 STO informuję, że w dniach od 16 do 25 marca br. zawieszam wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze na terenie  Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO przy ul. Dziatwy 6 w Warszawie i rekomenduję dwutygodniową kwarantannę domową zgodnie z zaleceniami  Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Natomiast w dniach 12 i 13 marca br. szkoła organizuje tylko zajęcia opiekuńcze w godz. 7:00 – 17:00, gdy nie macie jeszcze Państwo możliwości zorganizowania opieki domowej.

Nauczyciele będą za pośrednictwem Librusa wysyłać uczniom prace do wykonania. Pracujemy wszyscy zdalnie.

Od 11 do 31  marca br. zawieszamy wszystkie wycieczki, wyjścia, spotkania na zewnątrz. Odwołujemy również udział w rekolekcjach.

Prosimy Państwa o kontakt z Restauracją „Carska” w sprawie odwołania obiadów w związku z zaistniałą sytuacją.

Na bieżąco monitoruję informacje i komunikaty związane z koronawirusem i będę Państwa informować o doniesieniach.