Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy
Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

Od początku roku szkolnego w naszej szkole chętni uczniowie klas siódmych rozpoczęli pracę metodą tutoringu.

 Tutoring to metoda powszechnie używana na najlepszych brytyjskich uniwersytetach. Jej celem jest odkrycie i rozwinięcie talentów, które drzemią w każdym z nas. Talentem zaś może być wszystko, co jest dobre i ma sens, a my robimy to dobrze, sprawnie i z przyjemnością.

 Podstawową techniką, którą posługuje się tutoring, jest rozmowa, w której aktywnie uczestniczą dwie osoby – tutee (uczeń) i tutor (osoba dorosła, które poprzez pytania i zadania wspiera swego podopiecznego w rozwoju jego potencjału). Rozmowy te odbywają w czasie tak zwanych tutoriali,  są cykliczne i dotyczą postępów podopiecznego w odkrywaniu i rozwijaniu swojego talentu, a także wcielaniu w życie działań, w których ten talent będzie mógł zostać pokazany i doceniony. Wielkim finałem projektu tutoringowego w naszej szkole będzie bowiem Festiwal Tutoringu, w czasie którego każdy z tutee zaprezentuje, nad czym pracował przez cały rok.

Oto 16 dzielnych siódmoklasistów, którzy zdecydowali się na udział w projekcie.