Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy
Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

Więc Marsz, marsz, Dąbrowski...
Niech Polska cała zaśpiewa

W wigilię 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę powracamy myślami do wydarzeń niemal sprzed wieku. Przypominamy fakty historyczne, wybitnych dowódców, odwagę i ofiarność walczących. Wolność, której smak nie był znany ówczesnym, żyjącym pod zaborami, stanowiła jednak wartość najważniejszą, wartość dla której gotowi byli poświęcić życie.

Tę cenną spuściznę historyczną pielęgnujemy do dziś. Podkreślamy swoją narodową tożsamość biało-czerwonymi kokardami, obecnością  w miejscach pamięci. Uczestniczymy w festynach, alertach, biegach, happeningach...

Jutro, po raz kolejny opowiemy dzieciom o tym: czym jest wolność, co tworzy wspólnotę, podejmiemy próbę zdefiniowania patriotyzmu.

Pomimo jesiennej aury, życzę Państwu radosnego świętowania.

Agnieszka Piskorska

 

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Święto państwowe ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w 1989 r. Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero ustawą z 23 kwietnia 1937.