Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy
Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

Dnia 9 grudnia, uczeń naszej szkoły Bruno Pacześniak, miał zaszczyt wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Festiwal Teatralny, od 30 lat organizowany w XXVII LO im. Tadeusza Czackiego. Każdego z 4 dni Festiwalu wystawiane są sztuki konkursowe oraz gościnne. Przez korytarze Liceum Czackiego w czasie Festiwalu przewijają się setki osób, a na sali pojawiają się nieraz znakomite osobistości, takie jak Daniel Olbrychski czy Andrzej Seweryn.

Bruno zagrał niezwykle ważną i wymagającą rolę w piątkowej sztuce klasy 3C, „(Nie)ludzkie dzienniki”, reżyserowanej przez absolwenta naszej szkoły podstawowej, Piotra Pacześniaka.

W sztuce opowiadającej o miłości między dwójką ludzi w getcie warszawskim w czasach II wojny światowej, Bruno wcielił się w postać Icka, 10-letniego chłopca, brata głównego bohatera. Wystąpił przed ponad 200-osobową publicznością w niekonwencjonalny pod względem formalnym sposób. Wszyscy aktorzy łącznie z nim grali na widowni, otoczeni z każdej strony rzędami widzów. Wymagało to szczególnej odwagi, intuicji oraz pokory wobec niezwykle trudnego tematu, jakim jest wojna.

Dzień później przyszedł czas na uroczystą galę, na której „(Nie)ludzkie dzienniki” zdobyły 4 nominacje aktorskie, wyróżnienie specjalne, wyróżnienie za choreografię, nagrodę za najlepszą adaptację scenariusza i II miejsce w konkursie głównym, jedynie punktem ustępując zwycięzcom Grand Prix.

Bruno również nie opuścił gali z pustymi rękami. Otrzymał nagrodę specjalną od członków Rady Rodziców Liceum im. T. Czackiego. Werdykt przewodnicząca Rady Rodziców uzasadniła słowami „ (…) za odwagę, profesjonalizm i emocje, jakich nam dostarczył”. 

Gratulacje!

„Cieszę się, że Bruno został nagrodzony poza konkursem FT (jako gość nie mógł być oceniany przez jury w konkursie głównym). Jego gra była bardzo dojrzała w niezwykle trudnym spektaklu, co daje mi nadzieje, że w przyszłości będzie dalej oczarowywał widownię tak, jak zrobił to na 30FT w Czackim”
- prof. Dorota Kalenik, członek Jury i nauczyciel Liceum im. T. Czackiego