Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

20 lutego 2018 roku odbył się w naszej szkole po raz dziewiąty Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczy „Doświadczenia”, którego celem było zainteresowanie uczniów światem przyrody, nauka poprzez eksperyment, stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa oraz zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy. Konkurs został objęty honorowym patronatem Urzędu Dzielnicy Białołęka, Centrum Nauki Kopernik oraz Wydawnictwa Nowa Era oraz SSP nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy.

W tym roku w finale wzięło udział sześć białołęckich szkół. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przedstawili wybrane doświadczenia: odrobina genetyki, dwutlenek węgla i jego właściwości, pływanie ciał, leki zobojętniające kwas żołądkowy, piramida holograficzna oraz doświadczenia z wodą.

W roku szkolnym 2017/2018 naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V B – Pola Grochowalska i Julia Poprawska, które zajęły pierwsze miejsce za doświadczenie „Leki zobojętniające kwas żołądkowy.”

Gratulujemy zwycięskim drużynom oraz wszystkim uczestnikom konkursu ciekawych pomysłów, jak również chęci do dzielenia się nimi z innymi.

 

Organizatorzy:

Krystyna Lewandowska

Magdalena Paluch