Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Aktualności
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy2 marca 2019 r. odbył się w naszej Społecznej Szkole Podstawowej przy Dziatwy 6 Dzień Otwarty. Rodzice z dziećmi przybyli licznie, a bogaty program, który przygotowaliśmy, zawierał między innymi takie aktywności jak:

  • rozmowy z nauczycielkami od języków obcych i koordynatorkami Programu Erasmus +, w którym nasza szkoła bierze udział kolejny rok, pozwalając dzieciom poznać i współpracować z ludźmi z innych krajów;
  • w salach artystycznych dzieci mogły stworzyć kreatywne obrazy z soli czy postacie z balonów;
  • kącik szachowy, w którym można było zmierzyć się z Panem Bartkiem, naszym szachistą, oraz z kolegami i koleżankami czy rodzicami;
  • stację edukacji wczesnoszkolnej, gdzie dzieci samodzielnie przygotowywały smaczne przekąski – lody i gofry z owocami;
  • rozmowy z nauczycielami m.in. z języka polskiego, matematyki i nauk przyrodniczych, podczas których można było dowiedzieć się, jak wygląda nauka na tych przedmiotach w naszej szkole.

Oprócz tego o 11:00 odbył się pokaz naszej grupy tanecznej. Później rodzice mieli okazję porozmawiać z Dyrekcją i Zarządem szkoły. Opowiedzieliśmy o sposobach pracy w Społecznej Szkole Podstawowej przy Dziatwy – o neurodydaktyce, wychowawcach-pedagogach, tutoringu, licznych projektach organizowanych regularnie w szkole i o naszym nastawieniu na dobre relacje – między uczniami, nauczycielami i rodzicami.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Otwartego – nauczycielom, ale także uczniom, którzy pojawili się w sobotę w szkole, by oprowadzać młodsze dzieci i rodziców. Na podziękowania zasługują także osoby organizujące niezawodną kawiarenkę, gdzie zarówno dzieci, jak i rodzice, mogli liczyć na odpoczynek i poczęstunek! Mamy nadzieję, że odwiedzającym maluchom i ich rodzicom się podobało i wkrótce spotkamy się w przytulnych murach naszej szkoły!

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej przesympatycznej soboty!