Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Samorząd
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

Społeczne Gimnazjum nr 333 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy

W naszej szkole Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie. Członkiem samorządu uczniowskiego jest każdy w chwili przyjęcia do szkoły. Przestaje nim być w momencie zakończenia nauki.

Niezależnie od tego, jak bardzo uczeń jest zaangażowany w życie szkoły – ma prawo wpływać na to, co się w niej dzieje. Może z tego prawa korzystać na różne sposoby – organizując szkolną drużynę piłki nożnej lub projekcje filmowe dla kolegów, uczestniczyć w spotkaniach koła miłośników przyrody czy gier komputerowych, dekorując salę gimnastyczną na imprezę karnawałową, pisząc artykuły do szkolnej gazetki, tworząc stronę internetową lub organizując wystawę fotografii. Te i wiele innych działań uczniowskich to właśnie aktywność samorządu uczniowskiego – możliwości jest tyle, że każdy może znaleźć coś dla siebie!

Samorząd uczniowski jest organizacją działająca na rzecz uczniów i zarządzana przez uczniów. Jest organizacją niezależną od administracji oświatowej i jakiejkolwiek partii czy ugrupowań politycznych. To uczniowie decydują, jakimi sprawami samorząd będzie się zajmował. Dlatego pole działania samorządu jest właściwie nieograniczone.

Samorząd reprezentuje interesy uczniów wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej. Samorząd poprzez swoje działanie wywiera wpływ na życie szkoły, może współdecydować o sprawach jej dotyczących. Ustawa o systemie oświaty mówi, że Samorząd jest jedynym reprezentantem ogółu uczniów.

Samorząd jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli, mogą uczestniczyć w tworzeniu i realizacji programu pracy samorządu. Daje to każdemu uczniowi szansę znalezienia swojego miejsca w szkole. (http://www.ceo.org.pl/pl/samorzad-uczniowski/news/czym-jest-samorzad-uczniowski)

W naszej szkole członkami samorządu są:

- klasa II gimnazjum – Joanna Jagodzińska, Milena Siemiątkowska, Patrycja Skrzynecka, Grzegorz Pawlak, Jan Dopierała,

- klasa III gimnazjum – Dominika Srokosz, Bartłomiej Ciećwierz, Kuba Kalemba, Mateusz Kostrzewa, Oskar Lorek, Mateusz Srebniak.

Opiekunowie:

Magdalena Paluch i Artur Stepnowski

Kalendarz najważniejszych wydarzeń w roku szkolnym organizowanych przez samorząd gimnazjalny:

- październik - obchody Dnia Edukacji Narodowej,

- listopad - Dzień w dresie,

-grudzień – Mikołajki dla najmłodszych,

-styczeń – Festiwal Filmowy,

-luty – gimnazjalne Walentynki,

-marzec – Wiosenny Pokaz Mody,

-kwiecień – Święto Patronów Szkoły,

-maj – Dzień Mundurka Szkolnego

-czerwiec – Dziatewki.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY I WSPÓŁPRACY!

Gimnazjum

bip logo pomn1 grad