Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.
Samorząd
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 STO
im. Polskich Matematyków Zwycięzców EnigmyW Społecznej Szkole Podstawowej działa Samorząd Uczniów.

Podstawowym założeniem w pracy z samorządem jest:

-        rozwój samorządności szkolnej, zgodnej z demokratycznymi zasadami współżycia społecznego,

-        podjęcie działań zapewniających uczniom takie warunki, w których czuliby się dowartościowani, bezpieczni, aby respektowano ich prawa określone regulaminem.

-        kształtowanie zainteresowania życiem społecznym,

-        doskonalenie nawyków współdziałania w zespole,

-        nauczanie młodzieży racjonalnego organizowania czasu wolnego,

-        kształtowanie poczucia odpowiedzialności za podejmowane zadania.

Głównym celem jest rozwijanie odpowiedzialności uczniów za podejmowane decyzje i działania. Uczniowie uczą się samodzielności. Z każdym rokiem coraz bardziej przekonują się o swojej sile tworzenia miłej atmosfery w społeczności szkolnej.

Działalność uczniów wspierają nauczycielki opiekujące się SU – p. Małgorzata Kosieniak i p. Krystyna Lewandowska.

 

 1. 1.WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ.

 

W dniu 06 października 2014 r. odbyły się wybory uczniów szkoły Podstawowej do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła krótka kampania wyborcza. Programy wyborcze przedstawione zostały w sali widowiskowej przez kandydatów do SU z klas IV-VI. Podczas prezentacji wysłuchaliśmy wiele ciekawych pomysłów na zaktywizowanie społeczności uczniowskiej.

W wyniku głosowania do władz SU klas IV-VI wybrani zostali.

 1. Julia Filip z klasy VI B
 2. Hanna Bojanowska z klasy VI B
 3. Stanisław Kryński z klasy V B
 1. 2.DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Uczniowie SU złożyli nauczycielom i innym pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Uczniowie z klasy V B pod opieką p. Małgorzaty Kosieniak przygotowali piękne przedstawienie.

 

 1. 3.DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Niezwykła zabawa andrzejkowa odbyła się 28 listopada w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 STO. Imprezę zorganizował Samorząd Szkolny przy pomocy swoich opiekunek p. Małgorzaty Kosieniak i p. Krystyny Lewandowskiej. W andrzejkowy nastrój wprowadziła wszystkich dekoracja sali, którą przygotowali uczniowie z klasy IVa i b. Podczas imprezy dużym powodzeniem cieszyły się wróżby, które przygotowali uczniowie z klasy VI b pod opieką swojej wychowawczyni p. Ewy Snuszki. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć sztuczki magiczne przygotowane przez ucznia z klasy VI b. Dyskotekę prowadzili uczniowie z klasy VI a, którzy byli odpowiedzialni za muzykę. Warto wspomnieć, że przez cały wieczór parkiet w sali gimnastycznej był zapełniony bawiącymi się uczniami, bo muzyka podobała się wszystkim a gorące rytmy zachęcały do wspólnej zabawy. Podczas dyskoteki uczniowie korzystali z poczęstunku przy wcześniej przygotowanych stołach ze słodkościami i napojami.

Dyskoteka była bardzo udana.

SU serdecznie dziękuje p. Agnieszce Czaplickiej, p. Ewie Gierek oraz p. Ewie Snuszce za pomoc w opiece podczas zabawy.

 1. 4.HALLOWEEN

       W dniach 26- 30 października bieżącego roku samorząd uczniów SSP NR 2 STO zorganizował konkurs na najlepszą dekorację sali lekcyjnej związaną z HALLOWEEN.

W konkursie udział wzięli uczniowie z klas IV – VI . Jury miało niełatwe zadanie, gdyż wszystkie dekoracje były wspaniałe i trudno było wybrać tę najlepszą, najbardziej oryginalną, najstraszniejszą!

W ostatnim dniu października uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykłą inscenizację pt; „Dziady” przygotowaną przez p. Małgorzatę Kosieniak z uczniami klasy III G.

 1. 5.MAM TALENT W TRZECH ETAPACH

O9 marca w sali widowiskowej odbył się drugi etap Konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniów klas IV-VI SP.

Podczas II etapu swoje talenty przedstawili uczniowie wybrani przez wychowawców i kolegów z klasy.

Talenty oceniane były przez jury w składzie; p. Maria Kaznowska, p. Anna Turek, Robert Falkowski z klasy I G oraz publiczność.

W II etapie udział wzięło 22 uczniów z klas IV - VI

Do finału konkursu zakwalifikowali się;

Tosia Dajnowicz z klasy VI A z wynikiem - 34 pkt

Magda Orłowska z klasy V B – z wynikiem – 27 pkt

Maria Mężykowska z klasy IV B – z wynikiem 26 pkt

Maria Nizio, Pola Podpora z klasy IV A – z wynikiem 22 pkt

           

   20 kwietnia w Sali widowiskowej odbył się finał konkursu. Mam Talent. Imprezę poprowadziły Julka Filip i Hania Bojanowska. W finale swoje talenty zaprezentowali zwycięzcy II etapu.

 1. Tosia Dajnowicz z klasy VI a – zaśpiewała dwie piosenki – „Mad World” i „Touch the sky.”
 2. Magda Orłowska z klasy V b - zaśpiewała piosenkę pt. „ Next to me”.
 3. Marysia Nizio i Pola Podpora z klasy IV A – zaprezentowały się w układzie tanecznym do utworu Bartka Kawałka pt.; „Są dni”.
 4. Marysia Mężykowska z klasy IV b – recytowała wiersze „Oda do sznurowadła” L.J. Kerna oraz „Nie pieprz Pietrze” - J. Brzechwy

Jury w składzie: p. Ewa Modzelewska, p. Anna Turek, p. Justyna Radecka oraz uczennica z klasy VI b – Wiktoria Małecka oceniło występy uczestników konkursu. Uczniowie klas IV-VI również oddali głosy na swoich faworytów.

TALENTEM 2015 roku została – MARYSIA MĘŻYKOWSKA z klasy IV b - GRATULACJE

 1. 6.KONFERENCJA PEDAGOGICZNA „INSPIRACJE SAMORZĄDOWE’ 25”

Zespół Szkół STO na Bemowie oraz Społeczna Szkoła Podstawowa nr 26 STO im. Jigoro Kano zaprosili reprezentacje samorządów uczniowskich szkół podstawowych i gimnazjów wraz z opiekunami do udziału w rozszerzonej, dwudniowej Konferencji Pedagogicznej pt. „Inspiracje Samorządowe ‘25”. Celem imprezy była integracja uczniów z różnych szkół, wspólna zabawa oraz wymiana doświadczeń i pomysłów związanych z działalnością samorządową.

Organizatorzy zaprosili także kadrę kierowniczą szkół, nauczycieli oraz działaczy społecznych zaangażowanych w sprawy oświaty. Celem tego spotkania była wspólna refleksja nad wybranymi problemami, nurtującymi obecnie środowisko oświatowe oraz wymiana doświadczeń i popularyzacja dobrych praktyk związanych z działalnością edukacyjną.

Udział w konferencji wzięła dyr. Pani Anna Strubińska, opiekunki SU klas IV-VI – Małgorzata Kosieniak, Krystyna Lewandowska.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas IV-V SP; Marysia Nizio, Weronika Siciak, Julka Tarasiuk oraz Julka Olszewska.

Program konferencji był ciekawy i urozmaicony.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy SSP nr 26 STO, zwiedziliśmy Muzeum Żydów Polskich , wzięliśmy udział w grze miejskiej na terenie Muranowa. Nasze uczennice dzielnie walczyły z gimnazjalistami i ostatecznie zajęły zaszczytne III miejsce.

Drugiego dnia w Zespole Szkół na Bemowie zastanawialiśmy się jak może i powinna funkcjonować samorządność uczniowska.

Doświadczenia zdobyte podczas konferencji z pewnością przydadzą się w dalszej pracy nad doskonaleniem samorządności naszych uczniów.

 1. 7.Turniej Tenisa Stołowego.
 2. 8.Turniej Piłki siatkowej.

Szkoła podstawowa

bip logo pomn1 grad