Społeczne Towarzystwo Oświatowe

500 897 679

szkola@sto2.pl

ul. Dziatwy 6

03-109 Warszawa

7:45-15:45

Pon - pt

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO

500 897 679

szkola@sto2.pl

ul. Dziatwy 6

03-109 Warszawa

7:45-15:45

Pon - pt

Instytut Goethego / Deutsch Plus

W roku szkolnym 2019/20 szkoła rozpoczęła udział w projekcie “Deutsch Plus” przeprowadzanym przez Goethe-Institut w Warszawie.

Celem projektu jest zainteresowanie uczniów i nauczycieli językiem niemieckim i kulturą Niemiec, między innymi poprzez świadomość lepszej pozycji na rynku pracy dzięki zdobytym umiejętnościom językowym.
Sieć szkół „Deutsch Plus“ zrzesza ponad 200 szkół na terenie całej Polski. Powstała pod patronatem Ambasady Niemiec w Polsce.
Goethe-Institut oferuje Szkole partnerskiej następujące świadczenia:

  • potwierdzenie przynależności do sieci szkół „Deutsch Plus” poprzez plakietkę i widoczny udział w aktywnościach oferowanych w ramach projektu
  • konsultacje metodyczno-dydaktyczne dla kadry nauczycielskiej,
  • udostępnienie aktualnych materiałów reklamowych oraz materiałów dydaktycznych i do nauki nauczycielom oraz uczniom uczącym się jęz. niemieckiego,
  • rozwijanie kwalifikacji zawodowych nauczycieli jęz. niemieckiego przez szkolenia językowe i metodyczno-dydaktyczne (również online),
  • udział w uznawanych na całym świecie egzaminach Goethe-Institut. Rabat na egzaminy dla młodzieży dla uczniów szkoły uczących się jęz. niemieckiego,
  • uczestnictwo szkoły, jej nauczycieli i uczniów w ogólnopolskiej sieci szkół poprzez udział we wspólnych projektach i wydarzeniach, konkursach i konferencjach, i wynikające stąd kontakty
  • możliwość udziału uczniów w ogólnopolskich konkursach z atrakcyjnymi nagrodami

Więcej informacji

Koordynatorką projektu w szkole jest nauczycielka niemieckiego Pani Justyna Stecyszyn-Hajda – zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Justyną.

listopad 2020

Dziś odbyła się niezwykła wirtualna wycieczka do świata nauki z Joachim Hecker, autor książek i eksperymentalnych show, które odbywały się na całym świecie od Alaski po Tajlandię. Pan Joachim zaprosił uczniów klas 4-6 na zdumiewający i ciekawy pokaz naukowy – wszystko odbyło się na platformie Zoom oraz w języku niemieckim. Była to wspaniała okazja, by połączyć zamiłowanie do nauki języka niemieckiego z naukowym zacięciem.

październik 2020

Klasy 7ab podczas lekcji niemieckiego brały udział w warsztatach muzycznych online z niemieckim raperem Rogerem Rekless.

styczeń 2020

Jeśli mielibyście jakąś super moc, by uczynić naszą planetę lepszym miejscem, jak by ona wyglądała?
Na to pytanie odpowiadali sobie uczniowie z grupy języka niemieckiego w ramach warsztatów językowych “Meine Zukunft” organizowanych przez Instytut Goethego w Warszawie oraz we współpracy z Instytutami Goethego z całej Europy.
Artysta z Berlina, Olafur Eliasson tworzy duży projekt artystyczny we współpracy z młodymi ludźmi z całej Unii europejskiej, zaczynając od Polski. Celem projektu jest dowiedzieć się co można zrobić, aby poprawić przyszłość naszej planety. Pomysły młodzieży są szczególnie ważne!

październik 2019

W ramach udziału w projekcie Deutsch Plus dostaliśmy zaproszenie na… koncert! Roger Rekless, niemiecki raper, wystąpił w klubie Progresja, a jego koncert zobaczyły klasy 7 i 8!

wrzesień 2019

Gościliśmy w naszej szkole studentkę z Niemiec, która prowadziła ciekawe warsztaty o swoim kraju.W warsztatach językowych brały udział grupy niemieckie z klas 7A, B, C, D oraz 8A i B.