Społeczne Towarzystwo Oświatowe

500 897 679

szkola@sto2.pl

ul. Dziatwy 6

03-109 Warszawa

7:45-15:45

Pon - pt

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO

500 897 679

szkola@sto2.pl

ul. Dziatwy 6

03-109 Warszawa

7:45-15:45

Pon - pt

Katarzyna Smolak

Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki, Zarządzania i Administracji na kierunku administracja publiczna oraz ukończyłam studia podyplomowe na kierunku kwalifikacja pedagogiczna. Dyplomowana terapeutka zajęciowa. Obecnie studentka Pedagogiki Specjalnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W swoim życiu stawiam na ciągły rozwój osobisty poprzez uczestnictwo w różnych kursach i szkoleniach. Jestem osobą kreatywną i obowiązkową. Lubię wyzwania.

O pozostaniu nauczycielem, pedagogiem specjalnym zadecydowało za mnie samo życie. Od ponad 10 lat jestem związana ze środowiskiem osób niepełnosprawnych. Podczas pracy z dziećmi niepełnosprawnymi zrozumiałam jak ogromną satysfakcję daje mi praca z tak wyjątkowymi dziećmi. Doszłam do wniosku, że chciałabym wykonywać pracę która ma głębszy sens i wartość nadrzędną. Takim zawodem jest nauczyciel.

Moim mottem jest, że „każde dziecko jest geniuszem”, tylko trzeba wskazać mu drogę, aby to odkryło. Wierzę, że indywidualne podejście, odpowiednie wsparcie, konsekwencja i praca mogą pomóc najbardziej wymagającym dzieciom ze specjalnymi wymaganiami edukacyjnymi. W swojej pracy stawiam przede wszystkim na poczucie bezpieczeństwa dziecka oraz rozwoju jego zainteresowań. W swoich działaniach najpierw wchodzę w świat dziecka, podążam za nim, aby móc go zrozumieć, nawiązać relacje, a następnie dostosować metody pracy do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka.

Prywatnie jestem mamą dwójki nastolatków. Wolny czas spędzam wraz z dziećmi, aktywnie biegamy lub jeździmy na wycieczki rowerowe, albo czytamy książki/gramy w gry planszowe.