Społeczne Towarzystwo Oświatowe

500 897 679

szkola@sto2.pl

ul. Dziatwy 6

03-109 Warszawa

7:45-15:45

Pon - pt

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy STO

500 897 679

szkola@sto2.pl

ul. Dziatwy 6

03-109 Warszawa

7:45-15:45

Pon - pt

MegaMisja

W czerwcu 2020 otrzymujemy MegaWiadomość! Nasza szkoła została przyjęta do programu #MegaMisja Fundaci Orange. Od września 2020 uczniowie klas 2 i 3 biorą udział w niezapomnianej przygodzie edukacyjnej! Przez zabawę uczą się, jak w bezpieczny sposób korzystać z nowych technologii. Uczniowie i wychowawcy klas trzecich przygotowali krótki i dynamiczny filmik o nauczaniu zdalnym w naszej szkole, który zwrócił uwagę komisji od MegaMisji 😉 Gratulujemy! Zapraszamy do oglądania!

Wrzesień 2020 – Emocje w klasach 2 sięgnęły zenitu. Wreszcie rozpoczyna się tak długo wyczekiwana MegaMisja. Dzięki animowanej opowieści uczniowie przenieśli się do niezwykłego Laboratorium, żeby z dużym zaangażowaniem krok po kroku pomagać Kubie i Julce w rozwiązywaniu ich problemów. Uczniowie dowiedzieli się, że istnieją różne źródła informacji, potrafią nazwać najważniejsze źródła, z których sami korzystają. Wiedzą, że przy korzystaniu z niektórych należy poprosić o pomoc dorosłych. Największą frajdą było odrysowanie i kolorowanie dużych postaci na plakacie. Na zakończenie wszyscy stwierdzili, że to była “mega kozacka lekcja” 👍.
Październik 2020 – Za uczniami z klas 2 A i 2 B kolejne udane zajęcia w programie MegaMisja. Uczniowie przedstawiali się i opowiadali o sobie kilka zdań. Nauczyli się, co i w jaki sposób można o sobie opowiedzieć w kontaktach bezpośrednich i przez internet, a co należy zachować tylko dla najbliższych. Wiedzą, że obcym nie udziela się wszystkich informacji na swój temat. Z bardzo dużym zaangażowaniem wymyślali i tworzyli swoje nicki i awatary. A gdy na koniec rozpakowali paczkę z przyborami plastycznymi, radość była ogromna.
Więcej o projekcie MegaMisja na podstronie Fundacji Orange: https://megamisja.pl/